Środa, 17 stycznia 2018 godzina 8:10

szczęśliwy numerek I | dzisiaj: - jutro: - szczęśliwy numerek II | dzisiaj: - jutro: -
Rzeszów
-5°C

Szkoła >> Wolontariusze z pasją

 


 

„WOLONTARIUSZE Z PASJĄ”

Uczniowski Klub Sportowy „Zet-Es” przy Zespole Szkół im. im. gen. J.Kustronia realizuje projekt „Wolontariat Szkolny” w ramach dofinansowania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Realizacja projektu odbywa się przy współpracy  młodzieży-wolontariuszy  z Zespołu Szkół im. gen. J.Kustronia w Lubaczowie oraz dzieci i młodzieży z Zespołu Placówek im.Jana Pawła II w Lubaczowie Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy. Zadanie publiczne realizowane jest w okresie  01.09.2016- 31.12.2016 w następujących etapach:

  1. Wyjazd integracyjny i zajęcia plastyczne w plenerze w miejscowości Susiec,
  2. Zawsze aktywni- ćwiczenia fitness, gry i zabawy sportowe,
  3. Teatr Kukiełkowy cieni-wspólnie tworzymy bohaterów bajek,
  4. Warsztaty ceramiczne- wykonujemy ozdoby z gliny,
  5. Wyjazd na basen- aktywność ruchowa.

Głównym założeniem projektu jest zaangażowanie młodzieży w umiejętności społeczne i realizowanie twórczych działań na rzecz innych. Realizacja projektu ma na celu rozpropagowanie idei wolontariatu wśród dzieci i młodzieży Zespołu Szkół im. gen. J.Kustronia w Lubaczowie i zainteresowanie ich niesieniem pomocy innym oraz zachęcanie ich do  różnego rodzaju akcji wolontarystycznych. W ramach projektu zostaną zorganizowane wyjazdy integracyjne, zajęcia plastyczno-artystyczne oraz organizacja aktywnych form spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej przy udziale wolontariuszy z Zespołu Szkół im. gen, J.Kustronia w Lubaczowie.

Poprzez aktywność społeczna i swoją pracę wolontariusze będą mieli możliwość osobistego rozwoju i odczuć satysfakcje z pracy wolontariusza jakim jest radość i zadowolenie drugiego człowieka.

Projekt  „Wolontariat szkolny” umożliwia podjęcie współpracy szkoły, ucznia oraz  środowiska skupionego wśród szkoły: rodzicami, przedstawicielami organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami społecznymi.

Opracowały:

Karolina Skiba, Justyna Świtalska, Karolina Weiss


Adres szkoły | Autorzy strony | Poczta | Linki | Polityka Cookies |

Copyright © ZS Lubaczów 2002 - 2013.