Środa, 17 stycznia 2018 godzina 8:10

szczęśliwy numerek I | dzisiaj: - jutro: - szczęśliwy numerek II | dzisiaj: - jutro: -
Rzeszów
-5°C

Szkoła >> Zajęcia plastyczne

 


 

Zajęcia plastyczne w plenerze

Dnia 22 i 23 września 2016 r. odbył się pierwszy etap realizacji projektu „Wolontariat Szkolny”, czyli wyjazd integracyjny i zajęcia plastyczne w plenerze w malowniczej miejscowości Susiec. Wyjechaliśmy o godzinie 9 razem z wychowankami Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy. Po dojechaniu na miejsce udaliśmy się do punktu widokowego gdzie mieliśmy zaobserwować piękny krajobraz rezerwatu Nad Tanwią, który następnie uwieczniliśmy na obrazach. Obrazy te zostaną zaprezentowane na rynku Miasta Lubaczowa, jako promocja projektu.

Przed malowaniem wybraliśmy się na spacer po lesie, gdzie zbieraliśmy „skarby” jesieni. Następnie poszliśmy do miejsca naszego zakwaterowania, czyli Pensjonatu Szkoleniowo Wypoczynkowego „Sosnowe Zacisze”. Tam zjedliśmy smaczny obiad. Po posiłku, z powodu złej pogody zostaliśmy wewnątrz budynku i tam tworzyliśmy nasze prace – wzajemne portrety. Następnie wyszliśmy w plener i popdzieleni na grupy malowaliśmy krajobrazy różnymi technikami. Później zostało zorganizowane ognisko i dyskoteka. Na tym zakończyliśmy nasz pierwszy dzień.

Następnego dnia, po śniadaniu udaliśmy się na Szumy nad Tanwią. Tam spacerowaliśmy i podziwialiśmy widoki. Później wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną.

Cały wyjazd wspominamy bardzo dobrze. Każdy był zadowolony, szczególnie dzieci i młodzież niepełnosprawna, która miała okazję do przeżycia nowej przygody i miłego spędzenia czasu razem z wolontariuszami.

Prace plastyczne zostaną zaprezentowane na rynku miasta Lubaczowa w miesiącu październiku.

Opracowały:

Karolina Skiba, Justyna Świtalska, Karolina Weiss


Adres szkoły | Autorzy strony | Poczta | Linki | Polityka Cookies |

Copyright © ZS Lubaczów 2002 - 2013.