Środa, 17 stycznia 2018 godzina 8:05

szczęśliwy numerek I | dzisiaj: - jutro: - szczęśliwy numerek II | dzisiaj: - jutro: -
Rzeszów
-5°C

Szkoła >> Kukiełkowy Teatr Cieni

 

W tym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół im. gen. J. Kustronia w Lubaczowie realizowali projekt „WOLONTARIUSZE Z PASJĄ” wraz z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy. Jednym z jego etapów był „Kukiełkowy Teatr cieni”.

Od początku września podczas warsztatów wolontariusze tworzyli własnoręcznie wszystkie kukiełki i potrzebne rekwizyty oraz napisali scenariusz do sztuki. Na kolejnych próbach dołączyły do nich dzieci z Zespołu Placówek, które wcieliły się w niektórych bohaterów i pomogły przy realizacji spektaklu.

Efekty ich pracy mogliśmy zobaczyć 15 grudnia 2016 roku w Miejskim Domu Kultury. Odbył się tam Teatrzyk Cieni dla przedszkolaków z naszego miasta. Opowiedziano dwie krótkie historyjki o małym żółwiku Franklinie.

16 grudnia 2016 roku młodzież wybrała się do Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego „Ostoja” w Podemszczyźnie i tam przedstawiła pensjonariuszom krótki Kukiełkowy Teatr Cieni. Nasz pobyt zakończył się wspólnym kolędowaniem.

Podsumowaniem tego etapu projektu był wspólny wyjazd wolontariuszy oraz dzieci i młodzieży z Zespołu Placówek do Rzeszowa 22 grudnia 2016 do teatru „Maska”, tym razem uczestnicy projektu wcielili się w rolę widza. Mieliśmy okazje podziwiać spektakl „Opowieść Wigilijna” to dla nas wspaniałe wrażenia przed okresem świątecznym.

Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie.

 

Patrycja Hass


Adres szkoły | Autorzy strony | Poczta | Linki | Polityka Cookies |

Copyright © ZS Lubaczów 2002 - 2013.